
"Остани жив! Пази живота!" - под това мото премина инициативата между СУ "Христо Ботев", ДГ "Здравец" и РУ Айтос.

С помоща на големите какички и батковци, на служителите на РУ Айтос - Н. Кърмаджиев и Д. Дурмуш децата от IV група на ДГ "Здравец" пресякоха улицата пред детската градина и затвърдиха правилата за безопасност на движението.

Служителите на реда обърнаха внимание на децата за правилното каране на велосипед и тротинетка, а на вниманието на тийнейджърите бе разгледан въпросът за електрическите тротинетки.

За девета година Европейската мрежа на службите на пътна полиция
Roadpol - European Roads Policing Network организира Ден без загинали на пътя в рамките на Дните на безопасността на пътя между 16 и 22 септември.