СУ "Христо Ботев", град Айтос
155 години Традиции и гаранция за успех

МИСИЯ РЕЦИКЛИРАНЕ 2 стартира днес в СУ "Христо Ботев"

???? През изминалата учебна година СУ "Христо Ботев" се включи в инициативата на BG Бъди активен за събиране на пластмасови бутилки и метални кенчета. След крайния резултат и отличното представяне училището получи #Шишеяд, в който да продължи събирането на пластмасови бутилки.
♻️ Клуб "Еко тайм" с ръководител г-жа Севинч Алиева подготви своеобразно откриване на новата и полезна придобивка по интересен и забавен начин за децата от начален курс. Реално над 350 деца преминаха през интерактивно обучение как и защо е добре да рециклираме пластмасови бутилки. А учениците от 5 до 7 клас бяха посетени от свои по-големи съученици, които ги запознаха защо е важно да събираме ненужната пластмаса.
♻️ Главните герои на събитието Бутилко и Боклучко бяха весело посрещнати от децата, но всички единодушно избраха чисто училище, чист град и чиста природа като подкрепиха благородната кауза за събиране на пластмасови бутилки.