СУ "Христо Ботев", град Айтос
155 години Традиции и гаранция за успех

Еразъм + " Еко предизвикателства - технологични решения в моето училище"

СУ "Христо Ботев" - Айтос стартира новата учебна година с поредния спечелен проект по Еразъм + " Еко предизвикателства - технологични решения в моето училище". 15 педагози от най-старото айтоско училище ще се възползват от възможността да пътуват по мобилности, свързани с екология и STEM във Финландия, Ирландия, Португалия и Франция. " За първи път заложихме дейност Job Shadowing - това е възможност учители да се докоснат до чужда образователна система чрез ежедневни наблюдения, хоспетиране и изнасяне на уроци. И не къде да е, а във Финландия - страната с една от най-добрите образователни системи в света" - споделиха координаторите Милена Куртова- Радева и Невелина Василева. Проектът е с продължителност една година и ще допринесе за развитието на екологичното образование и новоизградения СТЕМ- център в училището. Ръководството на училището, в лицето на Директора- Пенка Кирязова, поздрави участниците в проекта и пожелава ползотворна работа и успехи!